Przejdź do zawartości strony
ppp@pawlowice.pl | Zadzwoń i dowiedz się wiecej: (32) 47-23-141
Większa czcionka Mniejsza czcionka Zmień kontrast Zmień jasność

Dzień dziecka

Dzień Dziecka w Publicznym Przedszkolu w Pielgrzymowicach – serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pielgrzymowicach za przygotowanie toru przeszkód dla naszych przedszkolaków i za słodkie na dmuchanym zamku – bardzo serdecznie dziękujemy panu Darkowi za udostępnienie 🙂Przedszkolaki zajadały pyszne lody, które zostały zakupione za środki przekazane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich – za które bardzo serdecznie dziękujemy 🙂Był to ciąg dalszy świętowania Dnia Dziecka 🙂

W słoneczne, czwartkowe przedpołudnie 1 czerwca wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka. Inicjatorem tego międzynarodowego święta jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Dzieci z uśmiechami na buziach uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez  – gości  Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pielgrzymowicach a potem mogły cieszyć się zabawami na dmuchanym zamku. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tego wspaniałego dnia Strażako, Kołu Gospodyń Wiejskich oraz Państwu Cieśla.