Przejdź do zawartości strony
ppp@pawlowice.pl | Zadzwoń i dowiedz się wiecej: (32) 47-23-141
Większa czcionka Mniejsza czcionka Zmień kontrast Zmień jasność

Święto Kapusty

20 października w Naszym Przedszkolu odbyło się Święto Kapusty.  Specjalnie na tę uroczystość zostali zaproszeni  goście: Przewodnicząca KGW Pani Brygida Baron wraz z mężem, członkini Pani Maria Dziadek, Radny Gminy Pan Henryk Opacki, Sołtys Pani Iwona Baron oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Mirela Zielińska. Dzieci z gr. Motylki rozpoczęły uroczystość przedstawieniem pt. :”Rzepka” . Po wystąpieniu nastąpiła część praktyczna spotkania. Przedszkolaki zostały zapoznane                       z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego w Polsce warzywa, jakim jest kapusta. Dzieci dowiedziały się, iż kiszona kapusta i sok z niej zawierają dużo witamin i minerałów, które są niezbędne, by nasz organizm dobrze funkcjonował. Przedszkolaki  chętnie i aktywnie uczestniczyły                          w procesie kiszenia kapusty. Była to nie lada frajda, kiedy dzieci w beczce miały możliwość „deptać” kapustę, jak za dawnych czasów .Teraz cierpliwie będziemy czekać na efekty wykonanej pracy.
Bardzo dziękujemy Gościom za przybycie oraz poczęstunek dla dzieci.