Mikołaj

“Siedzę cichuteńko, patrzę na okienko,
poruszyły się zasłonki!
Chyba już go widzę! Chyba już go słyszę,
zabrzęczały jego sanek dzwonki!
Dzyń, dzyń, dzyń – Mikołaju Święty!
Dzyń, dzyń, dzyń – przynieś nam prezenty!”

/sł. Maria Tomaszewska/

6 grudnia to szczególna data w niejednym kalendarzu, gdyż na całym świecie odwiedza dzieci św. Mikołaj. Mikołajki w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie wszystkie grupy. Od kilku dni słychać było w korytarzach przedszkolnych wesoły śpiew wychowanków przy dźwięcznych nutach radosnych piosenek.

Mikołaj podczas wizyty porozmawiał z nauczycielami oraz z dziećmi, zachęcając je do bycia grzecznymi, koleżeńskimi, uczynnymi i dobrymi wobec innych. Na koniec wizyty nagrodził przedszkolaki wspaniałymi prezentami. Nie zapomniał także o ,,małym co nieco” w postaci czekoladowej figurki Mikołajka dla pracowników przedszkola. W tych dniach uśmiechu nie brakowało, a w powietrzu unosiła się aura radości i świątecznej atmosfery. Na takie chwile zawsze warto czekać!