Dzień życzliwości

Dzięki zaproszeniu i gościnności Oddziału Szkoły Specjalnej w Pielgrzymowicach działającej przy DPS, grupa Pszczółek mogła uczestniczyć we wspaniałych warsztatach dotyczących życzliwości.

Dzieci z udziałem uczennic szkoły – Madzi i Natalki- prowadzone przez p.Magdę i p.Dorotę zrobiły wspólne drzewo, pełne wartości, którymi winniśmy się kierować w życiu. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem, przemiłą ucztą i zabawami na podwórku.

W myślach mam jeszcze jedno – komentarz wspaniałego chłopaka po powrocie do przedszkola – “Wiesz Pani, to było spoko… “.

Pamiętajmy, że to my dorośli w dużej mierze kreujemy świat naszych dzieci, to jak mówimy i jak zachowujemy się np.względem osób z niepełnosprawnością jest dla dzieci wzorem.

Dbajmy o to, by był to wzór godny naśladowania.