Przejdź do zawartości strony
ppp@pawlowice.pl | Zadzwoń i dowiedz się wiecej: (32) 47-23-141
Większa czcionka Mniejsza czcionka Zmień kontrast Zmień jasność

Otwarcie placu zabaw

3 listopada 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw oraz mini boiska sportowo-rekreacyjnego przy Publicznym Przedszkolu w Pielgrzymowicach.

Dyrektorka przedszkola Magdalena Stuchlik przywitała zgromadzonych gości i razem z wójtem gminy Pawłowice Franciszkiem Dziendzielem przecięła symboliczną wstęgę. Uczestnikami uroczystości były również przedszkolaki, które w prezencie od wójta otrzymały piłki do gry. Uroczystość uświetniły występy dzieci, które przygotowały przedstawienie oparte na wierszu Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Punktem zwieńczającym świętowanie był tort dla wszystkich zaproszonych gości. W spotkaniu wzięli również udział radny Henryk Opacki,  Kamil Wawrzyczek, sołtyska Pielgrzymowic Iwona Baron, przewodnicząca lokalnego koła gospodyń wiejskich Brygida Baron, prezes OSP Pielgrzymowice Mirosław Orszulik.  

Umowę na budowę placu zabaw gmina podpisała końcem czerwca 2022 r. Realizacja inwestycji obejmowała budowę nowoczesnego placu zabaw oraz mini boiska sportowego o wymiarach 10 x 15 m z nawierzchnią poliuretanową wyposażonego w dwie mini bramki. W ramach zadania został zabudowany certyfikowany sprzęt do zabawy (m.in. zabawki typu: bujak jeżyk, huśtawka wahadłowa z bocianem, huśtawka ważka poczwórna, równoważnia) oraz elementy małej architektury (m.in. piaskownica, domek sklepik, domek sadownik). Zamontowane zostały również kosze do segregacji opadów w formie kolorowych kredek. Wokół placu zabaw posadzono drzewa i krzewy. Cały obiekt został ogrodzony.

Wykonawcą robót była firma Delta Cert z Rzeszowa.

Wartość inwestycji: 492 888,65 złotych, w tym: darowizna z Fundacji JSW: 45 000,00 złotych, środki z budżetu gminy: 447.888,65 zł.