Przejdź do zawartości strony
ppp@pawlowice.pl | Zadzwoń i dowiedz się wiecej: (32) 47-23-141
Większa czcionka Mniejsza czcionka Zmień kontrast Zmień jasność

Oswajamy z niepełnosprawnością intelektualną

W dniu 17 stycznia 2021r. w ramach cyklu pt „Oswajamy z niepełnosprawnością intelektualną” zostały zorganizowane zajęcia metodą Porannego Kręgu, w której oddziaływania miały aktywizować zmysły dzieci w sposób odmienny dla każdej pory roku (zimę) aby podkreślać zmiany zachodzące w przyrodzie.

Zajęcia przeprowadzono w grupie „Żyrafek” 5,6 latków. Przedszkolaki uczyły się intuicyjnie  poznawać zmieniającą się porę roku – zimę,a przede wszystkim mogły doświadczyć : wzrokiem ,węchem, słuchem, smakiem oraz dotykiem wrażeń polisensorycznych podczas zajęć.

Czynny udział przedszkolaków w proponowanych aktywnościach nie tylko sprawił im radość, ale przede wszystkim pomógł zrozumieć świat osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Zajęcia przeprowadziła mgr Magdalena Kuboszek- nauczyciel ZS nr 3 Specjalnych im.J. Korczaka oddział przy DPS w Pielgrzymowicach.