Przejdź do zawartości strony
ppp@pawlowice.pl | Zadzwoń i dowiedz się wiecej: (32) 47-23-141
Większa czcionka Mniejsza czcionka Zmień kontrast Zmień jasność

Spotkanie z profesorem

Warsztaty październik 2021r.

W ramach współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Publicznym Przedszkolem w Pielgrzymowicach i Zespołem Szkół Specjalnych w Pszczynie -oddział w Pielgrzymowicach została wprowadzona innowacja pedagogiczna zatytułowana „Ćwiczenia równoważne i proprioceptywne a uwaga, koncentracja i zapamiętywanie”.

Celem innowacji jest zbadanie związków pomiędzy odpowiednio dobranymi ćwiczeniami równoważnymi i proprioceptywnymi a uwagą, koncentracją i zapamiętywaniem.

Koordynatorami są: dr Dorota Prysak idr Tomasz Szurmik, Prof. UŚ, mgr Magdalena Stuchlik, mgr Magdalena Kuboszek.

Na przełomie września i października 2021 r. zostało wykonane badanie stabilometryczne dzieci przez dr Piotra Kurzeja z laboratorium Wad Postawy Reha-Top z Rabki- Zdrój i dr Tomasza Szurmik, Prof. UŚ. Natomiast warsztaty zatytułowane „Ruch a mózg, czyli jak priopiocepcja może wpływać na uwagę i koncentrację” dla nauczycielek dotyczące założeń innowacji

poprowadził dr Tomasz Szurmik, Prof. UŚ.

Wyniki badań zostaną przedstawione w późniejszym terminie.