Przejdź do zawartości strony
ppp@pawlowice.pl | Zadzwoń i dowiedz się wiecej: (32) 47-23-141
Większa czcionka Mniejsza czcionka Zmień kontrast Zmień jasność

196 rocznica Urodzin Karola Miarki

Karol Miarka urodził się 22 października 1825 r. w Pielgrzymowicach. Był ofiarnym społecznikiem i działaczem na rzecz odrodzenia polskości na Górnym Śląsku, za co był prześladowany i kilkukrotnie więziony. W swoich rodzinnych Pielgrzymowicach przez lata pracował jako nauczyciel, organista, pisarz.

Co roku 22 października pod tablicą pamiątkową znajdującą na ścianie NASZEGO  Publicznego Przedszkola w Pielgrzymowicach składane są kwiaty .

Dzieci z grupy Sówki w tym dniu  odwiedziny – Pani Zyta Kapel – dawna dyrektorka szkoły w Pielgrzymowicach i Pani Agnieszka Kieloch – nauczycielka i działaczka Stowarzyszenia Społeczno Kulturalnego im.Karola Miarki, które opowiedziały dzieciom o Karolu Miarce.