Przejdź do zawartości strony
ppp@pawlowice.pl | Zadzwoń i dowiedz się wiecej: (32) 47-23-141
Większa czcionka Mniejsza czcionka Zmień kontrast Zmień jasność
dzieci z urządzeniem

Oczyszczacze powietrza dla przedszkola

Przedszkole Publiczne w Pielgrzymowicach, otrzymało dwa oczyszczacze powietrza w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej „Mogę ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.
W ramach kampanii przedszkole bierze również udział w konkursie na najlepszy scenariusz zajęć oraz przedstawienie teatralne o tematyce: zanieczyszczenie powietrza, smog, walka z niską emisją i zachowania prozdrowotne.